Tady je e-mail jen pro blog D-I-D-L-I-N-K-A-9-6@seznam.cz Piste !

Jak na ples?

16. listopadu 2008 v 10:31 | ♥Didlinka 06♥ |  **Rady**

Jaké a kde si pořídit plesové šaty?

ilustracni obrazek

Kmen vánoční stromu z Velkého náměstí byl rozřezán a využit jako palivo, jeho větve a ostatní stromky, které jsme odložili k popelnicím a kontejnerům byly rozdrceny a uloženy jako bioodpad v kompostárně. Vánoční svátky jsou už dávno za námi. Firmy a obchodníci mají plno práce s různými inventurami a daňovými povinnostmi, lyžaři se těší, až konečně napadne sníh a začne jejich sezóna. Pro milovníky společenských akcí je již sezóna v plném proudu. Plesy naštěstí neumírají, ale naopak se opět stávají společenskou událostí hodnou svého jména. Koho nezmůže pohodlnost a vyrazí alespoň na jeden, dobře udělá. Opustit na pár hodin všední život není k zahození. Navíc pro ženu je to příležitost ukázat se společnosti v celé své kráse.

Příprava na plesový večer je náročná, protože je třeba sladit šaty s doplňky, líčením i účesem, ale když se povede, stojí to za to! Atraktivní část plesových šatů představují všelijaké korzetové variace, které nejlépe dávají vyniknout tvarům těla a kráse pokožky. Pokud ovšem některý z těchto předpokladů chybí, raději od nich pryč. Korzety mohou být s ramínky i bez nich, doplněné volnými légami či vlečkami různé délky. Vždycky však musí být dokonale vypracovány a sedět jako ulité.

"Letošní toalety jsou kratší, asi ke kolenům, ale nosí se i mini i šaty až na zem. Většinou jsou korzetové. Mezi barvami převládá černá, stříbrná, šedá i vínová. Velice hezká je kombinace zlaté s hnědou. Letošní rok je takový "do zlata" a "do stříbrna", ale nosí se i zelenkavá a jahodová, protože ženy chtějí něco jiného, jiné barvy, nechtějí být pořád v té černé," sdělila vedoucí prodejny v ulici Dobrovského paní Naďa Výchopňová.

Halenka a šaty z M-Mode na Velkém náměstí

Společenské šaty ze svatebního salonu Nevěsta v ulici Dobrovského, kde je možné si půjčit více jak 100 šatů ve velikosti 34 - 52 v ceně od 600 do 1200 Kč, také doplňky od 100 do 300 Kč.

Letošním hitem mezi sukněmi jsou bezesporu balonové, ovšem těžko říct, jak dlouho přežijí. Jinak je ovšem výběr značně široký. Nosí se ladně rozevláté i smyslně úzké s vysokým rozparkem, který ukazuje nejen krásné nohy, ale také zajímavé vypodložení sukně. Pořád ještě počítejme se sukněmi cípatými, stupňovitými a vrstvenými. V zásadě ale platí, že mladší dívky si mohou dovolit i šaty s délkou nad kolena, ale dámy, kterým již není cet, by vykukování kolínek již dovolit neměly. Společenské kalhoty nebo overaly se objevují také, ale v mnohem menší míře. Nejdůležitějším kritériem při výběru plesových šatů by mělo být především to, jak se v nich bude tančit. Překrásné šaty s hlubokým výstřihem by vás totiž mohly při divočejších kouscích pěkně potrápit.

"Nosí se vše. Hodně letí šaty s flitrama, také se nosí klasika - černá sukně a společenská halenka. Letošním hitem se stal korzet a sukně, o kalhoty moc zájem není. Převládají spíše dlouhé sukně i šaty délky po kotníky. Mladé ženy mají zájem o růžové a červené barvy, ženy středního věku spíše o béžové a hnědé, také se hodně nosí šaty v barvě vínové," uvedla paní Šemnická z podnikové prodejny Lust Prostějov ve Vodní ulici.

Hned naproti nabízí Konfekce Alice společenské šaty, kde sukně jsou kratší a mají nepravidelné cípaté okraje. Zajímavé modely je možné zakoupit i v různých vietnamských obchůdcích.

Rozumným řešením pro velké společenské události jsou komplety, jejichž součástí je rovněž sako. Najdou mnohem širší uplatnění i při jiných příležitostech. Na vrcholu této kategorie pak stojí dámské smokingy a fraky, představující spolehlivé oblečení na celá léta.

Z barev opět vychází vítězně elegantní černá, nástup ohlašuje rafinovaná červená, všudypřítomné jsou korálkové výšivky a lesklé materiály. Velmi důležité jsou doplňky jako třeba kabelka, která výrazně vylepší oblečení, a boty. Do kvalitních tanečních bot se nebojte investovat. Je sice pravda, že i na "plesovém vybavení" se promítají nejrůznější módní výstřelky, ale u obuvi se projevují v mnohem menší míře než je tomu třeba u šatů. Boty by měly být podle odborníků vždy kvalitní, dámské s pevným páskem přes nárt a plnou patou. O úspěchu plesových šatů rozhoduje ve velké míře i to, jaké prádlo má žena pod nimi. Také není špatné vzít si sebou rezervní punčochy, které přinesou jistotu, že zpod šatů nebude koukat puštěné oko. Vzít si můžete prakticky jakékoliv, neutrální jsou ty v přírodní barvě. Lesklé lycrové silonky se už nějakou dobu nenosí.

Módní značka Valentino je známa jasnými a velmi čistými liniemi, perfektními střihy, luxusními materiály a hlavně nositelností. Černé šaty vlevo se hodí pro odvážnou ženu, která se nebojí být středem pozornosti. Tento model patří mezi poněkud extravagantnější... Na obrázku vpravo je kombinace poslední dobou velmi trendy průsvitné, volánové černé sukně - zde ovšem v dlouhé verzi - a bílého živůtku, připomínajícího halenu španělské flamenco tanečnice, dala dohromady velmi působivý efekt. Erotično těchto šatů zvyšuje "vykukující" krajková podprsenka...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama