Tady je e-mail jen pro blog D-I-D-L-I-N-K-A-9-6@seznam.cz Piste !

Nové trendy bedničky k počítači?

15. listopadu 2008 v 21:55 | ♥Didlinka 06♥ |  **Trendy**

K počítači jsou přímo nezbytností. Nejen, že vám umožní sledovat filmy s kvalitním zvukovým doprovodem, ale i poslouchat hudbu, kdykoli se vám zachce. Dobře vybrané reproduktory se stylovým vzhledem poskytující zároveň i dokonalý zvuk se velmi rychle zabydlí u každého počítače a budou mu dělat velkou parádu, která bude navíc k užitku.

Vybrat ty správné reproduktory k počítači však nemusí být vůbec snadné. Stejně tak vybrat reproduktory kamkoli jinam do bytu, například k domácímu kinu či k hifi věži.

Asi prvním kritériem, které je velmi důležité, je cena reproduktorů. Není však dobré příliš šetřit, protože s vyšší cenou přichází rozhodně vyšší kvalita, kterou postupem času velmi oceníte.

Dalším kritériem, které může změnit i požadavky na cenu, je kvalita přehrávání hudby. Právě kvalita se totiž největší vahou promítne při určování konečné ceny. Pokud chcete reproduktory na hlasitou reprodukci hudby společně s dokonalými a velmi výraznými basy, budete si muset rozhodně připlatit. Výkon je také velmi důležitým aspektem.

Neméně důležitým kritériem je také velikost reproduktorů, která může být od miniaturních, které se dají vzít kamkoli na cesty, přes velké stojící, které mnohdy jeden člověk neunese. Záleží tedy na prostoru, který máte k dispozici. Pokud se jedná o reproduktory k počítači, raději vyberte standardní velikost, aby se daly umístit pohodlně na stůl či na malé poličky na stěně. Nejlépe půjdou umístit dva reproduktory, avšak i počítači se dá připojit sada pěti či více, která umožní prostorový poslech zvuku. A právě to, zda váš počítač umožní přehrát zvuk kvalitně, určuje zvuková karta.

Pokud se jedná o integrovanou na základní desce, tak příliš výkonná nebude, avšak na poslech hudby v běžně velké místnosti hravě vystačí a při pořízení odpovídajících reproduktorů může i nadchnout. Pokud však pořídíte špičkové reproduktory k základnímu druhu zvukové karty, tak jejich potenciál rozhodně nevyužijete.

V neposlední řadě je při výběru určující i vzhled reproduktorů. Ten by mě ladit se stávajícím zařízením místnosti, stylově ji doplnit a nebo se dokonce i z reproduktorů může stát dominanta, která se ujme nejen v pracovně, ale i v obývacím pokoji.

lucys-blue.blog.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama