Tady je e-mail jen pro blog D-I-D-L-I-N-K-A-9-6@seznam.cz Piste !

Umění flirtovat

16. listopadu 2008 v 9:39 | ♥Didlinka 06♥

flirtNa toto téma už toho bylo napsáno mnoho. Že si však stále nedovedeš představit, že bys začala balit neznámého kluka nebo třeba jen spolužáka ze školy? Připadá ti nanejvýš trapné natřásat se před jakýmkoliv klukem, a tak pokaždé raději sklopíš oči k zemi a jdeš dál? OK, je na čase začít skutečně od ZAČÁTKU!

Flirtovat neznamená svádět!
Zamysli se, co si vlastně představuješ pod slovem "flirt". Flirtovat totiž neznamená stoupnout si doprostřed cesty v minisukni a řvát na lidi kolem "Jsem k mání! Chcete mě?". Toto umění spočívá v naprosto něčem jiném. Flirtování se sestává spíše s zdánlivě nenápadných náznaků, vysílání kladných signálů - a je jen na tom druhém, zda-li signál přijme či jej ani nezaregistruje. Proto se vlastně nemusíš ničeho bát.
Kluci jsou lovci a neradi se octnou na něčí udici. Pokud jim dáš jasně najevo, že hodláš hodně rychle navinout vlasec, začnou se mrskat jak o život a jednoduše uplavou. Jdi na to chytře - snaž se, aby tvé "balící" triky nevypadaly příliš lacině a nápadně. A vůbec, účelem flirtování nemusí být nutně hon na něčí srdce, ale také spřátelení se s někým. Neber flirtování příliš vážně. Když si budeš vsugerovávat, že pokud ho nedostaneš zrovna teď, tak už nikdy, je všechno špatně.

O-K-K je OK
Představ si následující situaci - stojíš v dlouhatánské řadě před pokladou a před tebou stojí přenádherný kluk. Sbíhají se ti na něj doslova sliny, ale myšlenku, že bys mu zaťukala na rameno a vyplivla ze sebe něco nesmyslného, raději rychle zaženeš. Odůvodníš to tím, že stejně nevíš, co bys mu měla říct a že by to jistě vypadalo trapně.
K zahájení konverzace můžeš použít jeden ze tří osvědčených způsobů "O-K-K" (neboli Otázka-Komentář-Kompliment).
Vsadíš-li na otázku, dobře si ji předem promysli. Pokud s ní chceš nastartovat rozhovor, neměla by to být otázka, na kterou se dá odpovědět jenom ano, ne či nevím. Vždy jde vymyslet něco originálnějšího a především otevřenějšího. My ti radíme zeptat se ho na jeho názor (například, jestli už měl ty nové orbitky a jak mu chutnaly, protože váháš, jestli si je koupit - i když to nyní možná vypadá stupidně :-)).
U komentáře nemáš jistotu, že se na tvou návnadu chytí. Zde také záleží na tom, co z pusy vypustíš. Pokud naštvaně prohodíš "Proboha, jak dlouho tu ještě budu muset čekat," asi ho napadne, že jsi napruzená a nebude mít nejmenší chuť s tebou načínat jakýkoliv rozhovor. Zaměř se na něco zajímavého ve vaší blízkosti (např. "Ta rodinka před námi snad nemá děti, ale otesánky. Nač by potřebovali tolik tun jídla?"). Nikdy ale nevíš, zda to zafunguje, či ne (a jestli se na to naopak nechytí ten brejloun za tebou). Nezáleží však pouze na tobě a tvém výroku, ale také na něm samotném - pokud je to suchar, nepomohlo by, ani kdybys ho přetáhla palicí po hlavě. Pro jistotu můžeš udělat jedno opatření - směřuj komentář přímo k němu, a to tak, že očividně promluvíš právě k jeho maličkosti.
Kompliment je pravděpodobně nejobtížnější. Není snadné za někým přijít a hlesnout "Jů, ty máš ale parádní svetr!". Kompliment tedy ve většině případů doporučujeme použít až po úspěšně rozběhnutém rozhovoru po otázce či komentáři. Jedno je jisté - pochvalu si nechá líbit skutečně každý!

Flirtovat se dá kdekoliv
Přestože jsme předchozí situaci demonstrativně situovali právě do prostředí supermarketu, není pravidlem, že nikde krom supermarketu všechny předchozí rady aplikovat nemůžeš. Je ale pravda, že některá místa skýtají jisté výhody (například na koncertě skupiny už předem víš, jakou hudbu má rád; v kině jste získali stejnou zkušenost sledováním filmu a můžete začít rozhovor právě jeho hodnocením, …). Můžeme tě ovšem ujistit, že O-K-K je použitelné kdekoliv.

Nepodceňuj trénink
Každý je nervózní, když má oslovit cizí osobu, ať už je účel jakýkoliv. Faktem však zůstává, že nemáš co ztratit. Nemá cenu si nic nalhávat - je opravdu možné, že tvůj objekt zájmu se na tebe jen povýšeně podívá a neřekne ani ň. Ano, pro každého by tahle situace byla trapná. Když se však cítíš, že by ses nejraději propadla do země, uvědom si, že:
1) …se ještě nikdo do země kvůli jednomu trapnému momentu nepropadl.
2) …jsi neudělala nic špatného. To on by se měl nad způsoby svého chování pořádně zamyslet. Ty můžeš být ráda, že si můžeš v noci nechat zdát hezčí sny než o něm, jak by se možná stalo, kdyby jsi ho neoslovila a nezjistila, jaký ve skutečnosti je.
3) …ho pravděpodobně už nikdy v životě neuvidíš. A pokud ani, nemusíš si ho všímat.
A proto radíme - zkus aplikovat své umění na menších rybkách, až přijde pořádný kapr, budeš připravená na vše!

První krok nemusíš udělat jen ty
Je chyba čekat, až tě někdo osloví sám od sebe. Neznamená to však, že se to nemůže stát! Popřemýšlej ale, jak působíš na druhé. Pokud se zalíbíš nějakému klukovi, nemáš ještě vyhráno. Usoudí-li, že jsi "netykavka", o komunikaci s tebou se určitě nebude ani pokoušet. Buď k druhým přístupná a otevřená, opětuj úsměvy a občas nějaké sama vyšli.


A pamatuj: Flirtování je zábava. O nic nejde, tak se bav!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zoltan Zoltan | E-mail | Web | 13. října 2011 v 1:33 | Reagovat

Super, tenhle blog je celkem zajímavej. Jdu ještě něco počíst....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama